jaké jsou specifikace potrubí z nerezové oceli 304?
Mar 26, 2026
Zanechat vzkaz
Jaká je specifikace trubky z nerezové oceli 304?
Nerezová ocel 304 je všestranná austenitická chrom{1}}niklová slitina (obvykle 18 % Cr, 8 % Ni) známá pro vynikající odolnost proti korozi, tvarovatelnost a maximální obsah uhlíku 0,08 % (0,03 % pro 304L). Vyznačuje se bodem tání 1450 stupňů, modulem pružnosti 193 GPa a je široce používán v potravinářském vybavení, kuchyňském nádobí a architektonických aplikacích.
Jaké jsou normy pro trubky z nerezové oceli 304?
Chemické složení a mechanické vlastnosti trubek z nerezové oceli 304 se primárně řídí normami ASTM, včetně ASTM A312 (bezešvé/svařované trubky), ASTM A269 (potrubí pro všeobecné použití) a ASTM A270 (sanitární potrubí). Tyto normy zajišťují minimální obsah chrómu 18 % a minimální obsah niklu 8 %, čímž poskytují vynikající odolnost proti korozi; navíc jejich pevnost v tahu typicky přesahuje 515 MPa.
Jak tlustá je trubka Schedule 40 SS 304?
Schedule 40 Tloušťka stěny trubky SS 304 se liší podle jmenovité velikosti trubky, v rozmezí od 0,068 palce (1,73 mm) pro 1/8-palcovou trubku do 0,500 palce (12,7 mm) pro 12-palcovou trubku.
304 Rozměry trubky z nerezové oceli
| Nominální velikost potrubí (NPS) | Vnější průměr (mm) | Tloušťka stěny SCH 10S (mm) | Tloušťka stěny SCH 40S (mm) | Tloušťka stěny SCH 80S (mm) | Přibl. Hmotnost (kg/m) SCH 40S |
|---|---|---|---|---|---|
| 1/2" (15 mm) | 21.3 | 2.11 | 2.77 | 3.73 | 2.27 |
| 3/4" (20 mm) | 26.7 | 2.11 | 2.87 | 3.91 | 3.00 |
| 1" (25 mm) | 33.4 | 2.11 | 3.38 | 4.55 | 4.08 |
| 1 1/4" (32 mm) | 42.2 | 2.11 | 3.56 | 4.85 | 5.66 |
| 1 1/2" (40 mm) | 48.3 | 2.11 | 3.68 | 5.16 | 6.35 |
| 2" (50 mm) | 60.3 | 2.11 | 3.91 | 5.54 | 8.57 |
| 2 1/2" (65 mm) | 73.0 | 2.77 | 4.78 | 6.02 | 12.19 |
| 3" (80 mm) | 88.9 | 2.77 | 5.49 | 7.62 | 15.85 |
| 4" (100 mm) | 114.3 | 2.77 | 6.02 | 8.56 | 21.13 |
| 6" (150 mm) | 168.3 | 3.38 | 7.11 | 10.97 | 33.36 |
| 8" (200 mm) | 219.1 | 4.19 | 8.56 | 12.70 | 50.84 |
| 10" (250 mm) | 273.0 | 5.16 | 10.97 | 15.09 | 75.29 |
| 12" (300 mm) | 323.9 | 5.49 | 12.70 | 16.66 | 98.65 |
Chemické složení trubek z nerezové oceli 304
| Živel | Typický obsah (%) | Standardní rozsah (%) |
|---|---|---|
| uhlík (C) | max. 0,08 | 0.04 – 0.08 |
| mangan (Mn) | max. 2,00 | 1.00 – 2.00 |
| fosfor (P) | 0,045 max | Menší nebo rovno 0,045 |
| síra (S) | max. 0,03 | Menší nebo rovno 0,03 |
| křemík (Si) | 1,00 max | 0.75 – 1.00 |
| Chrom (Cr) | 18.0 – 20.0 | 18.0 – 20.0 |
| nikl (Ni) | 8.0 – 10.5 | 8.0 – 10.5 |
| dusík (N) | 0,10 max | Menší nebo rovno 0,10 |
| železo (Fe) | Váhy | Váhy |
Poznámky:Následuje chemické složeníNormy ASTM A312 / EN 10216-5pro trubky z nerezové oceli 304.
304 Mechanické vlastnosti trubek z nerezové oceli
| Vlastnictví | Hodnota |
|---|---|
| Pevnost v tahu (MPa) | 515 – 720 |
| Mez kluzu (0,2% offset, MPa) | Větší nebo rovno 205 |
| Prodloužení (%) | Větší nebo rovno 40 |
| Tvrdost (HRB) | 70 max |
| Modul pružnosti (GPa) | 193 – 200 |
| Poissonův poměr | 0.27 – 0.30 |
| Tepelná vodivost (W/m·K) | 16.2 |
| Bod tání ( stupeň ) | 1400 – 1450 |
Jaká je hustota trubky z nerezové oceli 304?
Hustota trubky z nerezové oceli 304 je typicky 7,93 g/cm³ (nebo 7 930 kg/m³), s běžnými odchylkami v rozmezí od 7,9 g/cm³ do 8,0 g/cm³. Tato standardní hustota se používá k výpočtu hmotností pro konstrukční aplikace, jako jsou potrubní systémy v potravinářském, chemickém a stavebním průmyslu.
je trubka 304 ss magnetická?
Trubka z nerezové oceli 304 je obecně ve svém žíhaném stavu nemagnetická kvůli své austenitické krystalové struktuře. Po opracování za studena (jako je ohýbání, tažení nebo lisování) nebo svařování se však může stát slabě magnetickým, protože tyto procesy mohou změnit mikrostrukturu za vzniku malých množství martenzitu.
Jaký je rozdíl mezi trubkami z nerezové oceli 304 a 304L?
Primární rozdíl mezi trubkami z nerezové oceli 304 a 304L je obsah uhlíku: 304 má maximum 0,08 %, zatímco 304L („L“ pro nízkouhlíkové) má maximum 0,03 %. Tento nižší obsah uhlíku v 304L zabraňuje srážení karbidu během svařování, zvýšení odolnosti svařovaných součástí proti korozi. 304 je silnější, zatímco 304L je lepší pro svařování.
Jaké jsou aplikace trubky z nerezové oceli 304?
Zpracování potravin a nápojů: Vzhledem ke své -porézní povaze a odolnosti vůči potravinářským kyselinám je potrubí 304 standardem v mlékárnách, pivovarech, vinařstvích a linkách na zpracování potravin.
Instalatérství a zásobování vodou: Díky vysoké odolnosti proti korozi se široce používá pro dopravu pitné vody, v čistírnách odpadních vod a v sanitárních aplikacích.
Průmyslové a chemické zpracování: Vhodné pro přepravu korozivních chemikálií a plynů v průmyslovém prostředí, jako jsou chemické zpracovatelské závody.
Ropný a plynárenský průmysl: Používá se v rafinériích a petrochemických závodech pro manipulaci s materiály při různých teplotách a tlacích.
Pokud máte specifické požadavky projektu- na trubky z nerezové oceli 304, zveme vás k zadání objednávky. GNEE udržuje značný inventář nejprodávanějších-produktů, ze kterých si můžete vybrat. Tyto trubky jsou k dispozici v bezešvé i svařované formě a lze je zpracovat tak, aby splňovaly vaše přesné specifikace. Pro podrobné údaje o chemickém složení nebo pro vyžádání bezplatných vzorků kontaktujte prosím naši továrnu. Nabízíme konkurenční ceny a výjimečné služby.
Naše produkty jsou baleny pomocí nepromokavého papíru a ocelových pásků, čímž splňují standardní exportní požadavky pro námořní přepravu,-proto jsou vhodné pro různé způsoby dopravy; na požádání jsou k dispozici také vlastní možnosti balení.


Odeslat dotaz






